Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Wszystkim Paniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet.
2. W najbliższą środę rozpoczniemy święty czas Odnowienia Misji Parafialnych, który będzie naszym bezpośrednim przygotowaniem do Nawiedzenia Jasnogórskiego Obrazu. Rekolekcje poprowadzi o. Dawid Majda z Oratorium św. Filipa Neri ze Świętej Góry w Gostyniu. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej oraz ojca misjonarza.
3. Msze św. z nauką misyjną: od środy do piątku o godz. 19:00. Różaniec w środę i czwartek o 18.30, w piątek Droga Krzyżowa o godz. 18.30; Apel Jasnogórski w środę i czwartek o godz. 21.00. Szczegółowy plan wywieszony jest w gablocie oraz do zabrania ze stolika pod chórem.

4. Proszę o skorzystanie z możliwości Spowiedzi Świętej, abyśmy byli duchowo przygotowani na nawiedzenie Matki Bożej. Możliwość spowiedzi od środy do piątku pół godziny przed Mszą Świętą oraz z udziałem zaproszonych kapłanów w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.
5. Nawiedzenie Maryi w Jasnogórskiej Ikonie już w sobotę i niedzielę, 14 i 15 marca.
● Próba powitania Matki Bożej w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele we Wroniawach (proszę o obecność delegacje do niesienia obrazu, sztandarów i feretronów, dzieci komunijne, ministrantów oraz witających Matkę Bożą).
● Do skarbony przy św. Józefie można składać ofiary na pokrycie kosztów przygotowania naszej świątyni do Nawiedzenia.
● W sali parafialnej, po Mszach Świętych można zakupić materiały do dekoracji domów.
● Nabożeństwo powitania rozpocznie się w sobotę o 17.00 w kościele we Wroniawach. Ok 17.15 wyruszy procesja ul. Górną do ul. polnej. Moment przejęcia obrazu o 17.30 na skrzyżowaniu Polnej i Nowej. Msza o 18.00 pod przewodnictwem bp Szymona Stułkowskiego.
● Młodzież podejmuje straż przy Maryi od 18.00 do 24.00. Zapisy w zakrystii.
● Czuwanie prowadzone przez młodzież od 19.30 do 20.15.
● Msza o północy z udziałem księży pracujących dawniej i pochodzących z parafii. Przewodniczy ks. prał. Ludwik Maćmowiak; słowo Boże: ks. Wojciech Mądry. Zapraszam do służenia dawnych ministrantów! Intencja – modlitwa o powołania do służby w Kościele.
● Czuwanie przy Matce Bożej dla mieszkańców Wroniaw od godz. 1.00 do 7.00 (plan wywieszony w gablocie i na stronie internetowej)
● W niedzielę Godzinki o 7.00.
● Msza św. w intencji chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu chorych o godz. 8.00.
● Wyprowadzenie obrazu i przejazd do Solca Nowego o godz. 9.00.
● W Solcu Nowym o godz. 10.00 –Msza św. w intencji chorych i cierpiących z udzieleniem sakramentu chorych.
● W Solcu Nowym o godz. 12.30 –Msza św. ze szczególnym udziałem dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz błogosławieństwem dzieci.
● W Solcu Nowym o godz. 16.00 –Msza św. pożegnania i zawierzenie Matce Bożej obydwu parafii.
● Modlitwa różańcowa we Wroniawach w sobotę o 20.15 i 23.30; Apel Jasnogórski 21.00; Różaniec w Solcu Nowym o godz. 12.00 i 15.00
● Poświęcenie dewocjonaliów na zakończenie Mszy św. pożegnania, w niedzielę o 16.00.
6. Sprawy porządkowe:
● Sprzątanie terenu wokół kościoła w najbliższy wtorek o godz. 10.00. Proszę przynieść ze sobą potrzebny sprzęt.
● Udekorujmy domy i obejścia. Minimum niech będą wywieszone flagi!
● Funkcje liturgiczne i teksty czytań do odbioru w zakrystii.
● Parkingi! Ze względu na ograniczoną ilość miejsc parkingowych przy naszym kościele, proszę mieszkańców WRONIAW, w miarę możliwości, o przyjście do kościoła pieszo. Mieszkańców Solca, Solca Nowego i Borek w przypadku braku miejsc przy kościele informuję, że będzie można zaparkować samochody na ul. Szkolnej, Dworcowej przy Sali Wiejskiej oraz przy Dino. Proszę podporządkować się naszym strażakom, którzy zadbają o porządek.
7. Gorzkie Żale w przyszłą niedzielę tylko w Solcu Nowym po Mszy św. o godz. 12.30.
8. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
9. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów przeprowadzonych w naszym kościele prac remontowych.
10. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Mariuszowi Skorupińskiemu, Agnieszce Wojtkowiak, Katarzynie Ratajskiej, Kornelii Jokś, Gabrieli Prządka;
● wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kościoła i otoczenia do Nawiedzenia Matki Bożej, a także za ustrojone już ulice i domy.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł). Dla dzieci marcowy numer „Małego Gościa Niedzielnego” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).

stat4u