Inauguracja Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia

Inauguracja Roku Świętego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Archidiecezji Poznańskiej będzie miała miejsce podczas Mszy św. w Katedrze Poznańskiej w niedzielę 13 grudnia 2015 roku o godz. 1600. Drzwi Święte Jubileuszu Miłosierdzia otworzy i modlitwie przewodniczyć będzie Ksiądz Arcybiskup Metropolita Poznański Stanisław Gądecki.
Przed rozesłaniem Pasterz Archidiecezji wręczy dokumenty ustanawiające kościoły jubileuszowe. Zapraszamy na tę uroczystość wszystkich wiernych, a szczególnie wspólnoty kościołów jubileuszowych.
Otwarcie Roku Miłosierdzia i Drzwi Świętych w kościołach stacyjnych nastąpi w stosownym dniu wyznaczonym przez kustosza sanktuarium czy księdza proboszcza.
Kapłanów, jeśli to możliwe, zapraszamy do koncelebrowania Mszy św. Pozostali kapłani przybywają w przysługującym im stroju chóralnym i zajmują miejsca w prezbiterium.

Biskup Grzegorz Balcerek
Wikariusz Generalny

ks. prałat dr Ireneusz Dosz
Kanclerz Kurii

Zarządzenie

Niniejszy komunikat należy odczytać we wszystkich kościołach i kaplicach należących do Archidiecezji Poznańskiej w II Niedzielę Adwentu, tj. 6 grudnia 2015 roku.