1. Rozpoczęliśmy miesiąc maj, w związku z tym, Nabożeństwa Majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni. W związku z nabożeństwami majowymi, koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
2. Nabożeństwo majowe, zakończone Apelem Jasnogórskim – odprawimy w dzisiejszą niedzielę, o godz. 20.45 pod figurą Matki Bożej przy ul. Dworcowej. Proszę zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa i świeczki lub znicze.

3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W środę przypada święto św. Apostołów Filipa i Jakuba, a w piątek uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona naszej Ojczyzny.
5. Coroczne spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się 23 maja 2015 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. W programie nabożeństwo różańcowe i Msza św. z kazaniem oraz komunikaty (ok. 2 godz.). Proszę zabrać sztandary związane z Żywym Różańcem. Zapisy w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie.
6. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne w sobotę 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.00.
7. Uroczystość I Komunii Świętej w Solcu Nowym w najbliższą niedzielę 10 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. W naszej Parafii I Komunia Święta w niedzielę 24 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Agnieszce Wojtkowiak, Katarzynie Ratajskiej, Sylwii Jokś;
● za ofiary złożone na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego. Zebraliśmy 116,80 zł i 10 Euro. Bóg zapłać!
9. W ubiegłym tygodniu została od strony zakrystii założona instalacja do kanalizacji i hydrantu (2.700 zł) oraz zakupiliśmy nową kosiarkę do trawy (2.150 zł).
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym, czy polska młodzież jest przywiązana do ojczyzny?; o życiu księży w obozie koncentracyjnym w Dachau; o urzędzie i kompetencjach głowy państwa; o duchowości mężczyzn.

P r o b o s z c z