1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.

3. Z uwagi na udzieloną przez Episkopat Polski dyspensę, w najbliższy piątek 1 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
4. Z racji I Piątku miesiąca okazja do Spowiedzi Świętej w piątek tylko od godz. 18.30 do 19.00; w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.
5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
6. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odprawiamy je zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni. W związku z nabożeństwami majowymi, koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
7. Z uwagi na przypadającą 3 maja – V Niedzielę Wielkanocną, uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona w tym roku na sobotę 2 maja. W naszym kościele, Msze św. z uroczystości Matki Bożej odprawimy w sobotę o godz. 19.00 oraz w niedzielę o godz. 9.30. Na Mszę św. w niedzielę zapraszam szczególnie wszystkich strażaków.
8. Nabożeństwo majowe, zakończone Apelem Jasnogórskim – odprawimy w niedzielę 3 maja, o godz. 20.45 pod figurą Matki Bożej przy ul. Dworcowej. Proszę zabrać ze sobą książeczki do nabożeństwa i świeczki lub znicze.
9. Już dzisiaj informuję, iż dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne w sobotę 16 maja, podczas Mszy św. o godz. 19.00.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Marii Ceglarek, Anieli Piskorskiej, Marii Bździak, Anieli Rozynek;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.280,40 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o Kościele ubogim według papieża Franciszka;  O miłości małżeńskiej podniesionej do rangi sakramentu – wywiad z kardynałem Burke’em; o prawach jednostki a dyskryminacji – rozmowa z Rzecznik Praw Obywatelskich; o tym jak znaleźć złoty środek w ocenie własnej osoby.

P r o b o s z c z