Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Adwentu – 21.12.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca - składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele oraz pokrycie kosztów paliwa do ogrzewania kościoła. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. We wtorek od godz. 10.00 przedświąteczne odwiedziny chorych z Komunią Świętą.
3. Ostatnie w tym roku Roraty we wtorek o godz. 18.30. Podczas tych Rorat uroczyście wniesiemy do kościoła Betlejemskie Światło Pokoju.
4. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Zachęcam Parafian do zachowania tradycyjnego postu. Msza św. pasterska we Wroniawach w Wigilię Bożego Narodzenia o godz. 21.00. W Solcu Nowym, Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia. Serdecznie zapraszam do wspólnoty modlitwy w tę wyjątkową noc.
5. W czwartek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. we Wroniawach o godz. 9.30, w Solcu Nowym o godz. 11.00.
6. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Tego dnia przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Z racji święta ks. Arcybiskup udzielił dyspensy, nie obowiązuje więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
7. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny.
8. Już dzisiaj informuję, iż odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda rozpocznie się we Wroniawach w niedzielę 28 grudnia 2014r. (od godz. 14.00 - ul. Dworcowa nr 2-40). Cały plan kolędy będzie umieszczony w Internecie i w gablocie.
9. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w Farze Wolsztyńskiej w poniedziałek 22.12.2014 w godz. 8.45-10.00; 10.45-12.00; 14.00-15.00; 16.00-17.30; 19.00-20.
10. Koło Misyjne Dzieci uzbierało w ubiegłą niedzielę ze sprzedaży ozdób świątecznych 190 zł. Pieniądze te zostaną przekazane na potrzeby Misji Świętych. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
 ● za posprzątanie kościoła oraz ofiary pieniężne: Marii Walkowiak, Lidii Kaminiarczyk, Barbarze Zawada, Agnieszce Biniak;
 ● dziękuję także za dary serca w postaci tytek charytatywnych. Zebrane dary zostaną jeszcze przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym.
Za każde dobro uczynione w minionym czasie dla naszej Wspólnoty Parafialnej serdeczne Bóg zapłać!
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” oraz nowy numer „Miłujcie się”. W zakrystii można nabyć kalendarz na rok 2015. Są jeszcze małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł oraz opłatki wigilijne.

P r o b o s z c z