OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXV Niedzielę Zwykłą – 21.09.2014r.

1. Już niebawem (5 października 2014 r.) rozpocznie obrady III Nadzwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów poświęcone „Wyzwaniom duszpasterskim wobec rodziny w kontekście nowej ewangelizacji”. Kościół w Polsce reprezentować będzie nasz Ksiądz Arcybiskup, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Stanisław Gądecki. Ojciec Święty Franciszek ustanowił niedzielę 28 września br. dniem modlitw całego Kościoła w intencji Synodu. Papież prosi o tę modlitwę, także w dniach trwania Synodu (5-19.10.2014 r.). Odmawiany w tych dniach różaniec ofiarujmy także w intencji Synodu.
2. W środę rozpoczyna się miesiąc październik. Przez cały miesiąc zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową w czwartek o godz. 17.30 w kościele.
3. W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – św. Hieronima, w środę – św. Teresy od Dzieciątka Jezus, w czwartek – św. Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.
4. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 – 15.30. Na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca.
- także wpiątek odwiedziny chorych z posługą sakramentalną od godz. 9.00.
5. W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę gościć będziemy w naszej parafii Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św., rozprowadzać będą kalendarze misyjne na Nowy Rok 2015.
7. Parafia nasza organizuje„zabawę andrzejkową”, która odbędzie się w sobotę18 października na Sali wiejskiej we Wroniawach.Początek o godz. 19.00.Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszą budowę parkingu przy naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne są fanty i placek. Nagrody można przynosić do zakrystii.
8. Firma INTRA Diagnostyka Słuchu w dniu 2 października 2014 r. (czwartek), przeprowadzi bezpłatne badania słuchu dla pacjentów dorosłych z problemami słuchu oraz użytkowników aparatów słuchowych. Badania te odbędą się w Poradni Lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie, na ul. Wschowskiej 3, od godz. 13.00.
Zapisy pod nr tel. 68 347 73 06.
  ●za posprzątanie kościoła oraz ofiarę pieniężną -Marii Kuczyk.
  ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.024 zł i 40 gr.
  ● za ofiary na KUL i Wydział Teologiczny. Zebraliśmy 116 zł. Bóg zapłać!
10. W zakrystii można nabyć książkę „Cztery i pół tygodnia” – wzruszające świadectwo rodziny, która powiedziała tak życiu (cena 20 zł).
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (w cenie 4,90 zł); ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).
12. W niedzielę, 19 października 2014 roku odbędzie się we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce liczenie osób obecnych na Mszy świętej i przyjmujących Komunię świętą.

P r o b o s z c z