OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na IV Niedzielę Wielkanocną - 11.05.2014r.

1.
Dzisiejsza niedziela rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Podczas nabożeństw majowych modlić się będziemy o dobre i święte powołania kapłańskie i zakonne.
2. Nabożeństwa majowe odprawiamy zawsze po Mszy św., a w poniedziałki i środy o godz. 19.00. W maju, koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
3. Spotkanie Kręgu Biblijnego odbędzie się we wtorek 13 maja o godz. 19.15 w zakrystii.
4. We wtorek 13 maja przypada rocznica objawień fatimskich i wspomnienie NMP z Fatimy. W środę przypada święto św. Macieja Apostoła, a w piątek św. Andrzeja Boboli - patrona Polski.
5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle składka będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
6. W najbliższą niedzielę 18 maja, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Proszę aby te dzieci przyniosły ze sobą świece. Dzieci Komunijne będą miały swoją próbę w czwartek o godz. 19.30.
7. Zgodnie ze zwyczajem proszę rodziców dzieci z klasy II Szkoły Podstawowej o pomoc w posprzątaniu kościoła przed I Komunią Świętą. Z uwagi na wcześniejsze przygotowanie kościoła do uroczystości komunijnej, bardzo proszę, aby sprzątanie zorganizować najpóźniej do środy 21 maja.
8. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla członków Żywego Różańca odbędzie się 17 maja 2014 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie. Cena ok. 15 zł. Ze względów organizacyjnych bardzo proszę aby wszyscy, którzy pojadą do Wielenia wpisali się na listę. Wyjazd o godz. 9.40.
9. Od 29 czerwca do 4 lipca 2014r. organizowany jest parafialny wyjazd na Dolny Śląsk, w Góry Sowie do Zagórza Śląskiego (okolice Świdnicy i Wałbrzycha). W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie i zabawa. Jest to propozycja dla dzieci od II klasy Szkoły Podstawowej oraz dla młodzieży. Cena 450 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii do końca maja.
10. Szkoła Podstawowa we Wroniawach zaprasza na zakończenie pierwszej edycji projektu – „Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”, podczas którego odbędzie się promocja książki Kazimierza Joksza pt.: „Wspomnienia z dziejów Wroniaw”. Spotkanie odbędzie się w szkole, w niedzielę 18 maja o godz. 16.00.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i za ofiary pieniężne: Marii Ceglarek, Agnieszce Wojtkowiak, Katarzynie Ratajskiej, Marii Jokś; dziękuję także za ofiary zbierane przez wspólnotę Żywego Różańca na nowe meble do zakrystii (zebraliśmy 2750 zł); za składaną daninę diecezjalną. Bóg zapłać za wszelkie dobro!
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  Filip Przybyła z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i
  Joanna Smolarek z par. pw. św. Jadwigi Śląskiej w Wilkowie Polskim (zapowiedź III)
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny”, „Mały Przewodnim Katolicki”, „Mały Gość Niedzielny”.

P r o b o s z c z