OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Świętej Rodziny – 29.12.2013r.

1. W drugi dzień Świąt zebraliśmy przed kościołem na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu 224 zł i 70 gr. Serdeczne Bóg zapłać!
2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia w naszej Parafii, a zwłaszcza: p. Antoniemu oraz wszystkim sprzątającym i dekorującym kościół w środku i na zewnątrz, dzieciom, młodzieży i ministrantom, ofiarodawcom choinek, a także panu organiście oraz dzieciom i młodzieży z naszego chóru pod przewodnictwem Pani Małgosi. Wszystkim Parafianom za tak liczną obecność i przyjęte Komunie Święte.
3. We wtorek tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18.00. W Solcu Nowym o godz. 16.30. Zapraszam do wspólnego podziękowania Panu Bogu za mijający rok.
4. W środę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Światowy Dzień Pokoju. Przypominam o obowiązku uczestnictwa tego dnia we Mszy św. W naszym kościele Msze św. o godz. 9.30 i dodatkowo o godz. 18.00.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 18.00. W czwartek od godz. 18.00 do godz. 18.30 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
6. Już dzisiaj informuję, iż odwiedziny duszpasterskie, czyli kolęda rozpocznie się we Wroniawach w poniedziałek 13 stycznia 2014r. Plan kolędy będzie umieszczony w Internecie i w gablocie.
7. Przed dwoma miesiącami podjąłem starania o powołanie we Wroniawach Parafii pw. Miłosierdzia Bożego. Ks. Abp. Stanisław Gądecki przychylił się do tej prośby i z dniem 1 stycznia 2014r. powołuje do istnienia nową Parafię w naszej Archidiecezji Poznańskiej. Dziękujmy Bożej Opatrzności za minione 15 lat istnienia Ośrodka Duszpasterskiego i z Nowym Rokiem 2014 prośmy o Boże błogosławieństwo dla naszej Wspólnoty Parafialnej.
8. Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Rychła, Stefanii Urbańskiej, Alinie Weiss, Annie Kubaczyk, Bartłomiejowi Weiss.
9. Jak już informowałem zmarł śp. Benon Wieczorek z ul. Wolsztyńskiej (przeżył 66 l.). Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz. 11.00, a po niej pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

P r o b o s z c z