OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXVIII Niedzielę Zwykłą – 13.10.2013r.

1.    W ubiegłą niedzielę na pomoc dla Syrii zebraliśmy przed kościołem – 220 zł i 20 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary!

2.    Dzisiaj w całym polskim Kościele obchodzimy XIII Dzień Papieski pod hasłem – „Jan Paweł II – Papież Dialogu”. Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
3.    W związku z II niedzielą miesiąca, wszystkie panie ze Wspólnoty Żywego Różańca zapraszam dzisiaj zaraz po Mszy św. na wspólną modlitwę i wymianę tajemnic różańcowych.
4.    Przez cały miesiąc październik zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową przez cały październik w każdy wtorek i czwartek o godz. 17.30 w kościele.
5.    Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. - w czwartek 17 października o godz. 19.00 w kościele.
6.    W piątek po wieczornej Mszy św. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie możliwość ucałowania relikwii św. siostry Faustyny. Do koszyczka pod chórem można przed Mszą św. składać podziękowania i prośby do Jezusa Miłosiernego.
7.    W najbliższym tygodniu przypadają wspomnienia: we wtorek – św. Teresy od Jezusa; w środę wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; w czwartek – św. Ignacego Antiocheńskiego; w piątek – św. Łukasza Ewangelisty.
8.    W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Tydzień Misyjny pod hasłem – „Miłosierdzie Boże dla całego świata”. Przed kościołem zbiórka do puszek na Papieskie Dzieła Misyjne.
9.    Najbliższa niedziela to III Niedziela miesiąca, zatem ofiary zbierane w kościele będą przeznaczone na prace przy kościele.
10.    Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszam na Różaniec św., Mszę św. i katechezę we wspomnienie bł. Jana Pawła II – we wtorek 22 października o godz. 18.00.
11.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Lucynie Lisowskiej, Bożenie Rogozińskiej, Małgorzacie Żak, Halinie Urbańskiej.
12.    Pan Burmistrz informuje, iż w związku ze złożoną rezygnacją przez Sołtysa i członków Rady Sołeckiej wsi Wroniawy, dnia 15 października 2013 r. o godz. 19.00 w Sali Wiejskiej we Wroniawach odbędzie się zebranie mieszkańców wsi Wroniawy – celem wyboru Sołtysa i Rady Sołeckiej.
13.    Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
14.    Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
15.    Nasza strona w Internecie – www.osrodekwroniawy.pl

INTENCJE MSZALNE 07.10-13.10.2013r.

WTOREK 15.10. św. Teresy od Jezusa
Godz. 18:30 W intencji śp. Mirosława Młynkowiaka; Mieczysława Piechnika; Józefa Kalitkę
CZWARTEK 17.10. św. Ignacego Antiocheńskiego
Godz. 18:30 W intencji śp. Leona, Marii, Ludwika Ziomek; Jadwigi, Antoniego, Stanisława Rogozińskich
PIĄTEK 18.10. św. Łukasza Ewangelisty
Godz. 19:00 W intencji śp. Teresy i Bolesława Tomiak
SOBOTA 19.10.
Godz. 15.00 W intencji Janiny i Stefana z okazji 50 rocznicy Ślubu, z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski i prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Jubilatów i najbliższych
Godz. 19:00 W intencji śp. Mieczysława Stróżyka (I r. śm.)
NIEDZIELA 20.10.  XIX Niedziela Zwykła
Godz. 9:30 W intencji śp. Edmunda, Praksedy Bułów; Danuty, Eugeniusza Maluśkich; Henryka Wojciechowskiego i dusze w czyśćcu cierpiące

Wszelkie błędy bardzo proszę zgłaszać przed Mszą św. w zakrystii!

P r o b o s z c z