1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która liturgicznie kończy w kościele okres Bożego Narodzenia.
2. W Solcu trwają odwiedziny duszpasterskie. W związku z tym Msze św. w naszym kościele w tym tygodniu we wtorek i piątek o godz. 9:00. W czwartek nie będzie Mszy św. W sobotę i niedzielę bez zmian. Biuro Parafialne będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną. W tym roku nie będzie kolędy we Wroniawach.
3. Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia br., wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Życzliwymi bądźmy (por. Dz 28,2). Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych.

4. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace remontowe w naszym kościele.
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Wiesławie Koniecznej, Sylwii Laufer, Andrzejowi Bączyk, Małgorzacie Pappelbaum.
6. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na zaplanowane prace remontowe w naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak odpowiadać na przekłamywanie polskiej historii; „Miłujcie się” (5 zł); „Gość Niedzielny” (6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak wychowywać wierzące dziecko i co zrobić, aby dorastające dzieci nie porzucały wiary; a także o tym, czym jest ideologia ekologizmu. Dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). Jest jeszcze  kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).