1. We wtorek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. W Solcu Nowym o godz. 16:30. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
2. W środę Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00, 16.00.
3. W I Piątek miesiąca zapraszam do Spowiedzi Świętej od godz. 14.30 do 15.30.
4. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

5. W Solcu trwają odwiedziny duszpasterskie. W związku z tym Msze św. we wtorek o 18.00, w środę o 9.30 i w piątek o 19.00. Biuro Parafialne będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o bezpośredni kontakt ze mną. W tym roku nie będzie kolędy we Wroniawach.
6. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Dilerzy Miłości” z parafii pw. św. Józefa z Wolsztyna odbędzie się w najbliższą niedzielę 5 stycznia o godz. 16:00 w naszym kościele. Serdecznie zapraszam!
 ● dziękuję za ofiary zebrane na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 209,10 zł.;
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Annie Nowickiej, Urszuli Stankowskiej, Dorocie Walkowiak, Hannie Piosik, Krystynie Sapa.
8. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 15 lutego 2020r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na zaplanowane prace remontowe w naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, podwójny świąteczny numer z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień stycznia” (10 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł); podwójny świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego” (10 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł) oraz kalendarz na rok 2020 (cena 3 zł).

Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2020 pragnę złożyć wszystkim
Parafianom oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia. Wyrażę je słowami pięknego błogosławieństwa zawartego w Księdze Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6).