Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

 

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąc kolejny rok liturgiczny w Kościele.
2. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W ramach przygotowania naszej Parafii do nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej w najbliższy czwartek o godz. 19.45 Różaniec Święty, Msza św. oraz Apel Jasnogórski. Przed Różańcem do koszyczka pod chórem można składać intencje do wspólnej modlitwy.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować na święta do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 15 grudnia włącznie.
8. W środę odbył się pogrzeb śp. Edwarda Apolinarskiego z ul. Dworcowej (przeżył 71 lat). Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
9. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Mirosławie Wierzbickiej, Kindze Wierzbickiej, Danucie Bednarczyk, Danucie Murek, Jadwidze Makowskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.891 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za liczny udział w balu Wszystkich Świętych, za dobrą zabawę oraz tym wszystkim, którzy pomogli przygotować to wydarzenie.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?; a także o prawdopodobnie najstarszym sanktuarium maryjnym w Europie. Do gazety jest dołączony kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł).
11. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia opłatki wigilijne.

stat4u