1. Dzisiaj przeżywamy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Przed kościołem młodzież zbiera ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
2. Przypominam o akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej „Boski Adwent”. Jest to pierwszy w Polsce chrześcijański kalendarz adwentowy. Kalendarz ten, oprócz słodkiej zawartości w postaci czekoladek, zawiera również zadania dla dzieci na każdy dzień Adwentu. Dodatkowo, dzieci, w każdą niedzielę Adwentu będą mogły zobaczyć specjalnie nagrane dla nich filmiki, które przybliżą im tematykę przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dochód uzyskany ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wsparcie dzieci z ubogich rodzin. Koszt jednego kalendarza to 10 zł. Zamówienia w zakrystii do dzisiaj włącznie.
3. Zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych - od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00, w piątek i sobotę o godz. 18.30 oraz w niedzielę o godz. 9.00.

4. Dzieci zapraszam na modlitwę różańcową w kościele we wtorki i czwartki o godz. 18.00.
5. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30
6. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się we wtorek o godz. 20.00 na probostwie.
7. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Gabrieli Wojtkowiak z ul. Wolsztyńskiej (przeżyła 87 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze urządzenie naszej Sali parafialnej (w ubiegłym tygodniu zakupiliśmy krzesła i ławki za 20.000 zł), a także zaplanowany remont ściany ołtarzowej naszego kościoła.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Wita, Ewie Kliks, Annie Michalewicz;
● Radzie Sołeckiej za uporządkowanie i położenie nowego chodnika przy krzyżu.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o wzajemnych relacjach prymasa Wyszyńskiego i bp. Wojtyły oraz o tym, jak wpłynęły one na pontyfikat Jana Pawła II; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. wywiad z Wandą Błeńską – misjonarką, patronka nadzwyczajnego miesiąca misyjnego oraz dodatek specjalny, plakat z lampartem, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m. in. o aktualności myśli właśnie kanonizowanego kard. Newmana; o tym, na czym polega tzw. niemiecka droga synodalna, a także tym, jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o historii  obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach, także o tym, że Różaniec nie musi być nudny oraz dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.