Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na urządzenie naszej Sali Parafialnej. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. Od dzisiaj do soboty 21. września przeżywamy w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
3. W środę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.

4. W związku z wspomnieniem św. Stanisława Kostki, zapraszam na Mszę św. w czwartek 19. września o godz. 18.30 młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a więc uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej.
5. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
7. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 5. października 2019 r. w bazie PGK w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Berzyna 6, w godz. 10.00 – 14.00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji w/w frakcje odpadów, w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu otrzyma: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Drozdowskiej, Halinie Pawłowskiej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany; o tym jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego, a także jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.

stat4u