1. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na urządzenie naszej Sali Parafialnej. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. Od dzisiaj do soboty 21. września przeżywamy w naszej Ojczyźnie IX Tydzień Wychowania. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
3. W środę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.

4. W związku z wspomnieniem św. Stanisława Kostki, zapraszam na Mszę św. w czwartek 19. września o godz. 18.30 młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a więc uczniów klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej.
5. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
6. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
7. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD, baterii, przeterminowanych leków i świetlówek w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 5. października 2019 r. w bazie PGK w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych - Berzyna 6, w godz. 10.00 – 14.00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji w/w frakcje odpadów, w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu otrzyma: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Barbarze Drozdowskiej, Halinie Pawłowskiej.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. przewodnik po kościele i modlitwie „Ojcze nasz” oraz dodatek specjalny, plakat z owieczką, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego Krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany; o tym jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego, a także jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym o gwarantowanej pomocy świętych na trudy nowego roku szkolnego oraz superdodatek - plastikowa linijka.