Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 28.07.2019 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
2. W piątek 2 sierpnia ok. godz. 11.00 będą przechodzić przez Wroniawy pielgrzymi (ok. 100 osób) podążający pieszo do Częstochowy w XXVIII Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. To okazja do usłużenia pielgrzymom, zgodnie ze słowami Ewangelii, poprzez podanie kubka wody. Dłuższy postój i poczęstunek, pielgrzymi będą mieli w tym roku w Solcu.
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 18.00 do 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 14.30 do 15.30. Po Spowiedzi możliwość przyjęcia Komunii Świętej.
5. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną.
6. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
7. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Mencel, Małgorzacie Schӧnfeld, Irenie Nowak
● za ofiary zebrane na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.818,30 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień sierpnia” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak radzić sobie z konfliktami w małżeństwie, a także o teologii czułości papieża Franciszka; „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o bohaterstwie sióstr zakonnych podczas powstania warszawskiego, a także o tym, w jakich okolicznościach nieobecność na niedzielnej Eucharystii może być usprawiedliwiona oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
10. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.