1. Biuro Parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
2. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
3. Do piątku włącznie nieobecny będzie ks. proboszcz. Zastępuje go ks. Piotr Kuś – dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Liceum im. Św. Stanisława Kostki w Poznaniu. W nagłych wypadkach ks. proboszcz prosi o kontakt z ks. Piotrem, bądź z ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).

4. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na urządzenie naszej Sali parafialnej.
5. W najbliższą niedzielę 21. lipca przy kościele w Solcu Nowym, bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się festyn parafialny. Od godz. 13.00 wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wiele ciekawych zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Tradycyjnie będzie coś do zjedzenia i picia. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na prace remontowe prowadzone przy tamtejszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: zestaw mebli „Szynaka”,  trzy dobrej klasy rowery, hulajnogę elektryczną, deskorolkę elektryczną, różnego rodzaju sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Annie Jackowiak, Justynie Michalewicz, Magdalenie Ratajskiej, Marioli Kurpisz, Katarzynie Herkt, Karolinie Twardogórskiej.
7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
8. Wszystkim, którzy rozpoczynają wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku.