1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00; w Solcu Nowym o godz. 17.30.
2. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz.9.30.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.
5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
7. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 29 czerwca i potrwa do poniedziałku 8 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Elżbiecie Wolnik, Jagodzie Szumlewicz, Dorocie Knobel, Joannie Maciejewskiej, Agnieszce Miś, Marzenie Rogozińskiej, Ewelinie Orwat, Honoracie Pietrzykowskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.666,75 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane poprzez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i procesji. Dziękuję także wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki; pani katechetce oraz paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom; naszemu chórowi, panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu tej uroczystości;
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu naszego parafialnego festynu; dziękuję za ofiarowane fanty i ciasto; dziękuję wszystkim parafianom za dobrą atmosferę i zabawę. Do kasy parafialnej po odliczeniu kosztów organizacyjnych wpłynęło 25.026,80 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in.: o tym, jak Ewangelia pomaga być dobrym Ojcem; a także o wytycznych episkopatu, dotyczących ochrony nieletnich, które należy wprowadzić w życie; „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł), a w nim dwa filmy: „Magiczne drzewo. Berło” oraz „Łukasz strażnik skarbów”; „Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
10. Wszystkim, którzy rozpoczęli już wakacje życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.