1. Obchodzimy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Składka w kościele z racji trzeciej niedzieli miesiąca przeznaczona jest na dalsze potrzebne pracy przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Dzisiaj nasz parafialny festyn. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 12.30 wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakup mebli i urządzeń do naszej nowej Sali parafialnej (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: dwa rowery, elektryczną hulajnogę, aparat fotograficzny, sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Dziękuję za przyniesione fanty i upieczenie ciasta. Ciasto proszę przynosić do zakrystii w niedzielę od godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie .
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Z tej racji Msza św. w naszym kościele o godz. 9.00. Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej o godz. 10.00.
6. W czwartek 20. czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich - ul. Górna (numery 3, 5, 7, 11, 15, 17, 19), ● przy posesji Państwa Wieczorków - ul. Górna (numery 14, 16, 18, 20, 22, 24), ● przy posesji Państwa Antkowiaków - ul. Górna (numery 2, 4, 6, 8, 10, 12). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Proszę również o przygotowanie i niesienie baldachimu, sztandaru i feretronów oraz o kwiatki dla dziewczynek - przy wejściu do kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można będzie wsypywać płatki kwiatów. W Solcu procesja i Msza św. w Boże Ciało o godz. 11.30.
7. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała w środę o godz. 16.00.
8. W piątek odbył się pogrzeb śp. Anny Kaczmarek z ul. Dworcowej (przeżyła 89 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Adrian Matykowski, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Ewelina Ratajska, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Oldze Eichler, Marcie Eichler, Natalii Jodko, Ewie Hetman.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym dlaczego należy rozmawiać z nastoletnimi dziećmi; a także o tym jak pielgrzymka Jana Pawła II do Polski zmieniła oblicze Europy Środkowo-Wschodniej.