Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 09.06.2019 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny w Kościele.
2. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30.
3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

4. W czwartek przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
5.  Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
7. Za tydzień w niedzielę 16. czerwca odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakup mebli i urządzeń do naszej nowej Sali parafialnej (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower, elektryczną hulajnogę, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii. Ciasto proszę przynosić do zakrystii w niedzielę od godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie .
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Tomasz Adam, stanu wolnego z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i Kamila Kliks, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach oraz Jarosław Torchała, stanu wolnego z par. pw. NMP Wniebowziętej we Lwówku i Joanna Piosik, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. W czwartek 20. czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich - ul. Górna (numery 3, 5, 7, 11, 15, 17, 19), ● przy posesji Państwa Wieczorków - ul. Górna (numery 14, 16, 18, 20, 22, 24), ● przy posesji Państwa Antkowiaków - ul. Górna (numery 2, 4, 6, 8, 10, 12). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Edycie Dorożała, Danucie Szefler, Annie Witkowskiej, Alinie Knobel;
● dziękuję młodzieży, która przystąpiła do Bierzmowania za ofiarowanie maryjnego ornatu na czas nawiedzenia naszej parafii przez Matkę Bożą w kopii Ikony Jasnogórskiego Obrazu.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym dlaczego w ostatnim czasie coraz więcej muzułmanów przyjmuje chrzest święty, a także o tym, jak oderwać dziecko od ekranu.