Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 12.05.2019 r.

1. Przeżywamy Światową Niedzielę Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka ofiar do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Nabożeństwa Majowe po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W najbliższą sobotę, podczas Mszy św. o godz. 19.00 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne (dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne). Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się już we wtorek 14. maja o godz. 19.15 w kościele.

5. Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 26. maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 (tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.30).
6. W najbliższą sobotę 18. maja, rozpocznie się w naszej Archidiecezji peregrynacja Matki Bożej w jasnogórskim wizerunku. Uroczystość przy kościele Nawiedzenia NMP w Poznaniu na os. Bohaterów II Wojny Światowej rozpocznie się czuwaniem o godz. 10.00, a punktem kulminacyjnym będzie przywitanie obrazu i Msza św.  o godz. 12.00.
7. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Michał Kotlarski, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Magdalena Machnicka, stanu wolnego z par. pw. św. Marcina i św. Stanisława Bpa w Rakoniewicach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Anieli Waszkowiak, Joannie Kaźmierczak, Annie Jankowiak, Emilii Witkowskiej, Marii Piskorskiej;
● kolejnym czterem rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o tym, jak wygląda  życie kleryków, a także o tym, czy można krytykować papieża Franciszka?

stat4u