Ogłoszenia duszpasterskie na VIII Niedzielę Zwykłą – 03.03.2019 r.

1. Od dziś do I Niedzieli Wielkiego Postu przeżywamy 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pamiętajmy o tej intencji w naszej codziennej modlitwie.
2. W najbliższą środę przypada Popielec. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem na znak pokuty: we Wroniawach o godz. 19.00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. W tym roku w środę popielcową 6. marca przypada naszej parafii obowiązek wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W związku z tym, serdecznie zapraszam Parafian do adorowania Pana Jezusa od godz. 8.00 do 19.00 według następującego planu:
godz. 8.00-9.00 ul. Dworcowa, numery nieparzyste
godz. 9.00-10.00 ul. Dworcowa, numery parzyste
godz. 10.00-11.00 ul. Słoneczna
godz. 11.00-12.00 ul. Wolsztyńska, numery 1-10
godz. 12.00-13.00 ul. Wolsztyńska, numery od 12 do końca
godz. 13.00-14.00 ul. Szkolna
godz. 14.00-15.00 ul. Spokojna i Źródlana
godz. 15.00-16.00 ul. Polna
godz. 16.00-17.00 ul. Nowa
godz. 17.00-18.00 ul. Górna
godz. 18.00-19.00 serdecznie zapraszam młodzież przygotowującą się do Bierzmowania.
4. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18:30.
5. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9:30.
6. W okresie Wielkiego Postu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w czwartki po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
7. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.30.
8. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę wyłożone są pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na daninę oraz na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dawid Knobel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Julia Skorupińska z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Krystynie Antkowiak, Renacie Utrata, Karolinie Piskorskiej.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (nowa cena - 6 zł); „Miłujcie się” (4 zł); „Gość Niedzielny” (5 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in.: o wyzwaniach dla Kościoła po watykańskim szczycie o ochronie nieletnich; a także o wielkopostnych pokusach.