Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Świętej Rodziny – 30.12.2018 r.

1. W poniedziałek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
2. We wtorek Nowy Rok i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.30 i 18.00. W Solcu Nowym o godz. 11.00, 16.00.
3. W I Piątek miesiąca zapraszam do Spowiedzi Świętej od godz. 14.30 do 15.30.
4. W tym miesiącu nie będzie odwiedzin chorych.

5. W przyszłą niedzielę 6 stycznia obchodzić będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msza św. o godz. 9.30 oraz w Wigilię Uroczystości, czyli w sobotę 5 stycznia o godz. 19.00. W czasie Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które młodzież będzie rozprowadzać przy wejściu do kościoła. Dochód ze sprzedaży kadzidła i kredy przeznaczymy na wakacyjny wyjazd dla młodzieży.
6. W sobotę 5 stycznia podczas Mszy św. o godz. 19:00, uczniowie naszej Szkoły Podstawowej przedstawią inscenizację związaną z 100. rocznicą wybuchu Powstania Wielkopolskiego na naszych ziemiach; natomiast w niedzielę będziemy mieli możliwość uczestniczenia w jasełkach.
7. W naszej Parafii trwają odwiedziny duszpasterskie. Cały plan kolędy umieszczony jest w Internecie i w gablocie.
8. W związku z trwającą Kolędą, Msze św. w naszym kościele w najbliższym tygodniu w czwartek o godz. 8:00 i w piątek o godz. 19:00.
9. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019 r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na prace prowadzone przy sali parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
10. Serdecznie dziękuję:
 ● dziękuję za ofiary zebrane na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 239,70 zł.;
 ● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Justynie Barskiej, Justynie Poniedziałek, Julii Przybeckiej, Magdalenie Skołożdży, Annie Andrys, Ireneuszowi Twardogórskiemu.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, podwójny świąteczny numer z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień stycznia” (10 zł); podwójny świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego” (8 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł).
Z okazji rozpoczęcia Nowego Roku Pańskiego 2019 pragnę złożyć wszystkim Parafianom oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia. Wyrażę je słowami pięknego błogosławieństwa zawartego w Księdze Liczb: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem” (Lb 6).

stat4u