1.W Wigilię Bożego Narodzenia, Msza św. pasterska we Wroniawach o godz. 21:00. W Solcu Nowym tradycyjna Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
2. We wtorek 25 grudnia I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30; w Solcu Nowym o godz. 11:00.
3. W środę, w II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 9:30.
5. W poniedziałek 31 grudnia przypada tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 18:00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
6. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Jolanty Cholewa z ul. Nowej (przeżyła 51 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
7. Odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę rozpoczniemy we Wroniawach w czwartek 27 grudnia. Kolęda w czwartek od godz. 14.00 – ul. Wolsztyńska 2-6, oraz Wolsztyńska 1; w piątek 28 grudnia od godz. 14.00 – ul. Czereśniowa oraz ul. Polna 96-92 i nowe domy; w sobotę 29 grudnia od godz. 9.00 – ul. Szkolna, początek od ul. Polnej i w niedzielę 30 grudnia od godz. 14.00 – ul. Polna 21-1. Cały plan kolędy jest umieszczony w Internecie i w gablocie.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Zofii Krawczyk, Marzenie Dorniak, Magdalenie Kostrzewa, Grażynie Rozynek;
● dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej świątyni do Świąt Bożego Narodzenia, także za ofiarowane choinki;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.428,80 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
9. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 9 lutego 2019 r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na prace prowadzone przy sali parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki”, podwójny świąteczny numer z książeczką „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień stycznia” (10 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł); podwójny świąteczny numer: „Gościa Niedzielnego” (8 zł) i dla dzieci „Mały Gość Niedzielny” (5 zł). Jest także kalendarz na rok 2019 (cena 3 zł).
11. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne.