Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 25.11.2018 r.

1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąc kolejny rok liturgiczny w Kościele.
2. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę 28 listopada o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 16 grudnia włącznie.
8. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Renaty Piosik z ul. Wolsztyńskiej (przeżyła 51 lat). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
9. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Andrys, Magdalenie Jokiel, Kamili Kubik, Lidii Kaminiarczyk;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.971,70 zł.
● za ofiary zebrane przed kościołem na potrzeby naszego chóru „ICHTYS”. Zebraliśmy 770,90 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym czym jest (anty)klerykalizm.
11. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia opłatki wigilijne.

PROBOSZCZ

stat4u