1. ”Oto biedak zawołał, a Pan go wysłuchał” (Ps 34,7). Te słowa Psalmisty stają się też naszymi wtedy, gdy stykamy się z różnymi formami cierpienia i marginalizacji, doświadczanymi przez wielu braci i sióstr, których zazwyczaj określamy ogólnym terminem ubodzy” - napisał w swoim orędziu na II Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek. W tym roku po raz drugi obchodzimy Światowy Dzień Ubogich.. Dzień ten ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych, samotnych, w wielu przypadkach żyjących także obok nas. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także w miarę możliwości starajmy się pomóc poprzez konkretną posługę wobec nich.
2. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze prowadzone prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
3. Od jedenastu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem niedzielne i świąteczne liturgie. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby zespołu.

4. Biuro Parafialne czynne będzie w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
5. Spotkanie Młodzieży z ŚDM odbędzie się w środę 21 listopada o godz. 19:00 na probostwie w Solcu Nowym.
6. Nabożeństwo przy relikwiach św. Rity odbędzie się w najbliższy czwartek 22 listopada o godz. 18:00 w kościele pw. św. Marcina w Rakoniewicach. Do wspólnej modlitwy zaproszeni są szczególnie wszyscy ci, którzy przeżywają trudne sytuacje życiowe. Podczas nabożeństwa święcone będą róże, które wierni przynoszą sami. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 19.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
8. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.  Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
9. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Można je składać jeszcze dzisiaj do skrzynki ustawionej przy obrazie Matki Bożej.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Hannie Skrzypczak, Karolinie Piskorskiej, Paulinie Żok, Natalii Bździak, Joannie Reiman, Ewie Jóźwiak;
● bardzo dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan w Pakistanie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy prze kościołem 119,70 zł. Bóg zapłać!
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o ukrytej biedzie w Polsce. Skala ubóstwa w naszym kraju jest większa, niż nam się wydaje.