Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 16.09.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zebrana podczas Mszy św. będzie przeznaczone na prowadzone przy kościele prace związane z przebudową budynku przy zakrystii, gdzie będzie się mieściła sala parafialna, ubikacje i biuro parafialne. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać! Przed kościołem zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
2. We wtorek przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
3. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się w najbliższy czwartek 20 września podczas Mszy św. o godz. 18:30.
4. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

5. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
6. W niedzielę 23 września w grupie 42 parafian udajemy się na parafialną pielgrzymkę do Włoch, podczas której odwiedzimy wiele ważnych dla naszej wiary miejsc. Bardzo chciałbym, abyśmy w tych wszystkich miejscach pamiętali także o tych, którzy nie mogą z nami pojechać. Stąd też zachęcam, aby do przyszłej niedzieli składać do skrzynki pod figurą św. Antoniego intencje do wspólnej modlitwy, które zabierzemy na naszą pielgrzymkę.
7. Udającym się na parafialną pielgrzymkę do Włoch przypominam, iż wyjazd 23 września o godz. 18.30 z parkingu przy kościele we Wroniawach.
8. W czerwcu minęło 10 lat od zakończenia Misji Świętych w naszej parafii, stąd też już dzisiaj informuję Parafian, iż od 6 października (tj. sobota) do 14 października (niedziela) przeżywać będziemy w naszej parafii kolejne Misje Święte. Proszę wszystkich o modlitwę w tej intencji. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedzielę.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Danieli Wolnik, Karolinie Mikołajczyk, Renacie Piskorskiej, Jolancie Cholewa;
● dziękuję panom, którzy w minionym tygodniu przycięli trawę przed kościołem.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy interaktywną kolorowankę z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej; „Miłujcie się” (4 zł).

PROBOSZCZ