Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 09.09.2018 r.

1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
2. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa, różańca i medalika w czwartek 13 września o godz. 16:00 na probostwie.
3. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 19:00. Bezpośrednio po Mszy św. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. Wszystkich udających się na parafialną pielgrzymkę do Włoch, zapraszam na spotkanie z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego, które odbędzie się w najbliższą środę 12 września o godz. 19:00 w kościele we Wroniawach (na spotkaniu będzie możliwość uregulowania zaległości, a także dokonania wpłaty 50 Euro).
5. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na trwające prace związane z przebudową budynku przy zakrystii, gdzie będzie się mieściła sala parafialna, ubikacje i biuro parafialne. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to dzieło oraz składającym na ten cel ofiary pieniężne.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
7. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 12 do 14 października 2018 r. w Zaborówcu. Zapisy do dzisiaj w zakrystii.
8. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Eugenii Woźnej, Paulinie Szubert, Barbarze Przybyła, Katarzynie Lisiewicz.
10. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w niedzielę, 16 września 2018 r. w sąsiedztwie skansenu od strony budynku Nadleśnictwa, w godz. 14:00 do 18:00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie, przeterminowane leki lub świetlówki będzie mógł – w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu – otrzymać: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze. Szczegóły na stronie: www.zmobra.pl
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego papież Franciszek dla niektórych jest łagodny, a dla innych surowy; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy interaktywną kolorowankę z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej; „Miłujcie się” (4 zł).

PROBOSZCZ