1. Przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30. W Solcu Nowym Suma Odpustowa o godz. 12:00.  Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi o. Błażej Mielcarek OMI. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
2. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 25.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
5. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 9 września podczas Mszy św. o godz. 9:30.
6. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
7. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Szott-Przybyła, Jadwidze Wita, Małgorzacie Żak, Bożenie Rogozińskiej, Halinie Urbańskiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.731,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, iż ewangelizacja zaczyna się od świadectwa.