Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą - 19.08.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka jest przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Biuro parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. W najbliższą niedzielę 26 sierpnia przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza św. w naszym kościele o godz. 9:30. W Solcu Nowym Suma Odpustowa o godz. 12:00.  Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi o. Błażej Mielcarek OMI. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszam do wspólnej modlitwy!
5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 25.08 do 03.09. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
6. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
7. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Irenie Nowak, Katarzynie Mencel, Małgorzacie Schӧnfeld;
● za ofiary złożone na potrzeby KUL i wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 88 zł;
● za ofiary złożone na Caritas Archidiecezjalną. Zebraliśmy 156,70 zł. Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z ks. Adamem Jabłońskim, naczelnym kapelanem więziennictwa o karze śmierci.

PROBOSZCZ