Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 12.08.2018 r.

1. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św.
3. W środę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9:30 oraz we wtorek o godz. 19.00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

4. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas Mszy św. o godz. 9:30 przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19:00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.
6. W sobotę 18 sierpnia dziękować będziemy Panu Bogu za 85 lat istnienia OSP we Wroniawach. Podczas Mszy św. o godz. 15:15 zostanie poświęcony nowy sztandar naszej jednostki OSP. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.
7. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka będzie przeznaczona na prowadzone przy naszym kościele prace remontowe.
9. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
10. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
11. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Henryce Walkowiak, Iwonie Eichler, Danucie Flieger, Sandrze Eichler.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o nowym zapisie w Katechizmie Kościoła Katolickiego na temat kary śmierci.

PROBOSZCZ

stat4u