1. W poniedziałek obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Msza św. we Wroniawach o godz. 19:00; w Solcu Nowym o godz. 17:30.
2. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.
3. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą do koszyczka pod chórem.

4. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
5. W środę 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki podczas Mszy św. dziękczynnej za żniwa o godz. 9:30. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask w Charbielinie zaprasza na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 11 do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
7. Biorącym udział w parafialnej pielgrzymce do Włoch przypominam o dokonywaniu wpłat na konto biura pielgrzymkowego, bądź bezpośrednio u mnie. Mamy jeszcze 6 wolnych miejsc.
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 9). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Justynie Michalewicz, Teresie Ratajskiej, Marioli Kurpisz, Karolinie Twardogórskiej;
● dziękuję tym wszystkim, którzy w miniony czwartek wspomogli pielgrzymów podążających na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. rozmowę z o. Józefem Augustynem o tym, że nie mamy moralnego prawa wypominać światu jego grzechów, jeśli tuszujemy swoje własne.