1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W Poznaniu od piątku trwają centralne obchody 1050-lecia pierwszego biskupstwa w Polsce. Przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.

4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. we Wroniawach o godz. 19:00, w Solcu Nowym o godz. 17.30. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Stolicy Świętej.
5. Rozpoczął się Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim i potrwa do poniedziałku 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. Za tydzień w niedzielę 1 lipca tradycyjna pielgrzymka z Kębłowa do Wielenia. Zachęcam do uczestnictwa. Pielgrzymi z Wroniaw wychodzą o godz. 5.15 i ok. godz. 6.00 dołączą się do pielgrzymów z Kębłowa w Stradyniu.
7. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Sławomirze Gonda, Edycie Dorożała, Monice Malickiej, Danucie Szefler;
● bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy pomogli ugościć pielgrzymów z Rakoniewic podążających w sobotę do Wielenia;
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomogli przy organizacji i przeprowadzeniu naszego parafialnego festynu; dziękuję za ofiarowane fanty i ciasto; dziękuję wszystkim parafianom za dobrą atmosferę i zabawę. Do kasy parafialnej po odliczeniu kosztów organizacyjnych wpłynęło 24.260,71 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.464,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień lipca” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o tym, jak ubodzy zmieniają nas na lepsze.
10.  Wszystkim dzieciom, młodzieży i nauczycielom, a także korzystającym z urlopów życzę dobrego i bezpiecznego odpoczynku – niech Pan Bóg umacnia swoją łaską.