1. Wczoraj, w wolsztyńskiej Farze, ośmiu ministrantów z naszej parafii otrzymało promocję na posługę lektora. Do pełniących już posługę lektora dołączą teraz: Hubert Walkowiak, Dawid Włodarczak, Adam Dulat, Bartłomiej Nowak, Dariusz Rubach, Kacper Kurpisz, Wiktor Jokiel, Dawid Skołożdrzy. Gratuluję i życzę chłopakom, nieustannego zachwytu i życia Słowem Bożym, które odtąd będą czytali w naszej wspólnocie parafialnej.
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18:30.

4. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
5. Za tydzień w niedzielę 17 czerwca odbędzie się nasz Festyn Parafialny. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę, które rozpoczniemy już pod koniec czerwca (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, dwa rowery, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta. Fanty można przynosić do zakrystii. Ciasto proszę przynosić do zakrystii w niedzielę od godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w festynie .
6. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Robert Kryś, stanu wolnego z par. pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Solcu Nowym i Natalia Przybyła, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
7. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Horsta Paetke z ul. Polnej (przeżył 88 lat). Módlmy się w intencji zmarłego – Wieczny odpoczynek racz mu dać…
8. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Martynie i Karolowi Kaczmarkom, Teresie i Adamowi Mielcarkom, Darii Mielcarek, Renacie Mielcarek, Andrzejowi Gortatowi.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o tym, dlaczego katechezy dla dorosłych to dobry pomysł.