Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na IX Niedzielę Zwykłą - 03.06.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy w Polsce - Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
2. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.
3. Biuro parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 19.00.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 19.00.
5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. o godz. 19.00 procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - w piątek 8 czerwca od godz. 9:00.
7. Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Tego dnia Msza św. o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu ciekawe występy, tańce oraz gry i zabawy dla dzieci i rodziców. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na prace związane zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę, które rozpoczniemy już pod koniec czerwca (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy ciekawe nagrody). Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta.
8. Spotkanie organizacyjne dla Rady Parafialnej i wszystkich chcących pomóc przy festynie odbędzie się we wtorek 5 czerwca po Mszy św. o godz. 19.00 w zakrystii.
9. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
10. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Urszuli Kruszona, Magdalenie Łukowskiej, Genowefie Pochanke, Małgorzacie Konieczek;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i procesji, uplecenie girlandy. Dziękuję także wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki; pani katechetce oraz paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary i feretrony; strażakom i ministrantom; naszemu chórowi, panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).


PROBOSZCZ

stat4u