1. Dwadzieścia jeden dzieci przystąpi dzisiaj do I Komunii Świętej, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Proszę Parafian o modlitwę w intencji tych dzieci. Od poniedziałku do piątku dzieci komunijne będą uczestniczyły w Mszach św. w Białym Tygodniu o godz. 19:00 (z wyjątkiem czwartku). Nie będzie Mszy o godz. 18.30.
2. Nabożeństwa Majowe do środy włącznie po Mszach św. o godz. 19.00. Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. Od piątku odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe do Serca Pana Jezusa - w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Z racji 120 lat istnienia Szkoły Podstawowej we Wroniawach, 15 września 2018r. odbędzie się zjazd absolwentów. Zapisy do końca maja poprzez stronę internetową www.zjazd.spwroniawy.pl
5. W czwartek 31 maja - Uroczystość Bożego Ciała. Msza św. o godz. 9.00, a po niej procesja (z kościoła ul. Górną od początku do końca i powrót ulicą Polną). Bardzo proszę o ustawienie ołtarzy: ● przy posesji Państwa Sapa – rodziców dzieci pierwszokomunijnych, ● przy posesji Państwa Barskich - ul. Szkolna (numery 1-9), ● przy posesji Państwa Wieczorków - ul. Szkolna (numery 2-14), ● przy posesji Państwa Antkowiaków - ul. Szkolna (numery 16-26). Pamiętajmy o wywieszeniu flag i udekorowaniu domów. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. Proszę również o przygotowanie i niesienie baldachimu, sztandaru i feretronów oraz o kwiatki dla dziewczynek - przy wejściu do kościoła będzie wystawiony kosz, do którego można będzie wsypywać płatki kwiatów. W Solcu procesja i Msza św. w Boże Ciało o godz. 11.30.
6. Procesje eucharystyczne w oktawie Bożego Ciała codziennie po Mszach św.
7. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała w środę o godz. 18.00.
8. Spowiedź św. w  I piątek miesiąca od godz. 15.00 – 15.30; w tygodniu 20 min. przed każdą Mszą św.
9. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, dopiero w piątek 8 czerwca od godz. 9:00.
10. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy w Polsce - Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem w sobotę i niedzielę zbiórka ofiar na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11. Festyn Parafialny przy naszym kościele we Wroniawach odbędzie się w niedzielę 17 czerwca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów, które można przynosić do kościoła; proszę także o upieczenie ciasta.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Paweł Olszewski z par. pw. św. Bartłomieja w Kębłowie i  Roksana Mania z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie na przełomie września i października. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
● Rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie terenu wokół kościoła oraz ofiarowanie dla naszego kościoła dwóch lampionów (akolitek) oraz ampułek i naczynia do wody święconej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.832,90 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień czerwca” (cena 6 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł).