1. Nabożeństwa Majowe odprawiamy po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiamy w piątki 15 minut przed Mszą św.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy we wtorek, czwartek i piątek po Mszy św.

4. Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem naszego parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego – w sobotę o godz. 19:00 oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej (Proszę zabrać ze sobą świece). Po Mszy św. rozpalimy przed kościołem ognisko.
5. W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, podczas Mszy św. o godz. 9.30 dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej odnowią przyrzeczenia chrzcielne (dzieci przynoszą ze sobą świece chrzcielne). Pierwsza próba dla dzieci komunijnych odbędzie się we wtorek 22 maja o godz. 19.00 w kościele.
6. Przypominam, iż Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii odbędzie się w niedzielę 27 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00 (tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 9.30).
7. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Wyjazd z Wroniaw o godz. 9.45 (koszt 15 zł). Zapisy w zakrystii.
8. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
9. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie! Na przełomie września i października tego roku rozpocznie się wyjątkowa formacja duchowa. Będą wykłady, świadectwa, warsztaty i rekolekcje. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Całkowity koszt to około 250 zł. Umocniwszy wiarę i wiedzę religijną będziemy lepiej przygotowani do twórczego dialogu na temat wiary i własnego życia. Serdecznie zapraszam. Wykorzystajmy tę wyjątkową okazję. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
10. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. Serdecznie zapraszam.
11. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Mateusz Królewicz z par. pw. św. Józefa w Wolsztynie i Aneta Rogozińska z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach oraz Grzegorz Bździak z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Katarzyna Gorzelana z par. pw. św. Kazimierza w Zakrzewie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Małgorzacie Kliks, Marii Matykowskiej, Grażynie Woźnej; ● panom, którzy przycięli drzewka przed kościołem. Serdeczne Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).