Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkanocną - 29.04.2018 r.

1. W czwartek przypada Uroczystość  NMP Królowej Polski, zarazem nasze Święto Narodowe - rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w naszym kościele o godz. 9.30. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy, a zwłaszcza naszych strażaków.
2. Nabożeństwa Majowe odprawiać będziemy od wtorku 1 maja po Mszach św., a w poniedziałki i środy o godz. 18.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia w miesiącu maju odmawiać będziemy w piątki 15 minut przed Mszą św.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 14.30 – 15.30.
5. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 8.00.
6. Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 4 maja 2018 roku.
7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Są jeszcze wolne miejsca. Serdecznie zapraszam.
8. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Eugenii Dulat, Agnieszce Weiss, Teresie Michnikowskiej, Danucie Walkowiak;
● za ofiary zebrane przez kleryka na potrzeby ASD w Poznaniu. Zebraliśmy 788,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● panom, którzy przycięli trawę przy kościele; dziękuję także za odnowienie kapliczki przy ul. Wolsztyńskiej, a także tym, którzy dbają o krzyż przydrożny przy ul. Polnej oraz porządek wokół niego. Serdeczne Bóg zapłać!;
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o tym że, jest nauczanie papieża Franciszka i jest nauczanie mediów – rozmowa z abp Wojciechem Polakiem, metropolitą gnieźnieńskim i prymasem Polski; a także o komunijnym przesycie. Jak zamienić przerost form na jakość przeżycia?

PROBOSZCZ

stat4u