Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 15.04.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. W Kościele obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym czasie chcemy nawzajem zachęcić się do częstej lektury Pisma Świętego.
3. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.

4. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Wszystkich zainteresowanych zapraszam na spotkanie z przedstawicielem biura pielgrzymkowego, połączone z prezentacją multimedialną – w kościele we Wroniawach, w czwartek 19 kwietnia o godz. 19.15.
5. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 23.04-27.04.2018, codziennie o godz. 19.00.
6. Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 21 kwietnia o godz. 9.30 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.
7. Za tydzień Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. W naszej Parafii gościć będziemy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Przed kościołem zbierać będziemy do puszek ofiary na potrzeby Seminarium.Za tydzień Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
8. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Marii Gałęzowskiej z ul. Nowej (przeżyła 83 lata). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
9. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Agnieszce Wojtkowiak, Katarzynie Ratajskiej, Sylwii Jokś, Gabrieli Prządka ;
● kolejnym 6 rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o kazaniach bez retuszu, czyli jak pogodzić kaznodzieję ze słuchaczem.

PROBOSZCZ

stat4u