Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - 08.04.2018 r. ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).


1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. W naszej wspólnocie odpust parafialny. Suma odpustowa w niedzielę o godz. 15.00. Po Sumie procesja Eucharystyczna. Proszę o przygotowanie baldachimu, feretronów, a dziewczynki o sypanie kwiatków przed Najświętszym Sakramentem. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Różański, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Konarzewie.
2. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 74 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.

3. W poniedziałek obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 można będzie złożyć przyrzeczenie duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklarację duchowej adopcji proszę odebrać w zakrystii dzisiaj lub jutro. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Obrony Życia.
4. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na budowę sali parafialnej.
7. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Więcej informacji i zapisy do przyszłej niedzieli w zakrystii.
8. Serdecznie dziękuję:
● wszystkim, którzy wzięli udział w całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu;
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Anieli Rozynek, Stanisławowi Ceglarkowi, Mariuszowi i Rafałowi Skorupińskim, Anieli Piskorskiej;
● bardzo dziękuję tym z Parafian, którzy w miniony czwartek posprzątali cały teren przed kościołem;
● kolejnym 27 rodzinom za ofiary złożone na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
● za ofiary na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 112.50 zł.
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł). ). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o oburzającym miłosierdziu. Dlaczego sami go oczekujemy, a czasami nie dajemy do niego prawa innym?

PROBOSZCZ

stat4u