Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 01.04.2018 r.

W poranek wielkanocny stajemy się świadkami życia, które wyzwala się z okowów beznadziei, smutku i śmierci. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał!
Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom, byśmy wzajemnie dzielili się tą radością i nigdy nie utracili nadziei w zwycięstwo dobra.
Niech Radosne Alleluja będzie dla Was ostoją zwycięskiej Miłości i niezłomnej Wiary. Niech pogoda ducha towarzyszy Wam w trudzie czynienia dobra każdego dnia.
ks. Tomasz i dk. Błażej


1.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - Msza Święta o godz. 9.30.
2. W Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny – Nowennę oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówimy przed Mszą św. o godz. 9.30 (czyli ok. godz. 9.15), we wtorek, środę i czwartek o godz. 18.15, w piątek i sobotę o godz. 18.45.

3. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msza św. o godz. 9.30. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
4. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję dk. Błażejowi, ministrantom oraz chórowi i panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
5. W środę 4 kwietnia o godz. 16.00 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 14.30 – 15.30.
7. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w piątek od godz. 9.00.
8. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, imieniny naszej Parafii. Uroczysta suma odpustowa o godz. 15.00. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Różański, proboszcz parafii pw. św. Marcina w Konarzewie. Po Mszy św. procesja z Najświętszym Sakramentem. Proszę o przygotowanie baldachimu i feretronów. Dziewczynki proszę w czasie procesji o sypanie kwiatków przed Panem Jezusem.
10. Naszym przygotowaniem do Niedzieli Miłosierdzia Bożego będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszam Parafian w sobotę 7 kwietnia od godz. 8.00 do  18.00. Będziemy adorować Pana Jezusa według następującego planu:
godz. 8.00-9.00 ul. Polna, numery nieparzyste i parzyste
godz. 9.00-10.00 ul. Dworcowa, numery nieparzyste
godz. 10.00-11.00 ul. Dworcowa, numery parzyste
godz. 11.00-12.00 ul. Słoneczna i Szkolna
godz. 12.00-13.00 ul. Wolsztyńska
godz. 13.00-14.00 ul. Spokojna i Źródlana
godz. 14.00-17.00 PRZERWA
godz. 17.00-18.00 ul. Nowa i ul. Górna
godz. 18.00-19.00 Uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie śpiewem prowadzonym przez nasz chór.
11. W sobotę 7 kwietnia o godz. 18.00, na zakończenie naszej Adoracji zapraszam młodzież i nie tylko na modlitwę uwielbienia Pana Jezusa. Proszę o obecność wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania.
12. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 74 Tydzień Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
13.  Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Więcej informacji i zapisy do 8 kwietnia w zakrystii.
14. Serdecznie dziękuję:
- za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Annie Buła, Marii Bździak, Annie Piosik, Emilii Piosik, Andrzejowi Pawłowskiemu;
- Paniom Lidii Kaminiarczyk i Katarzynie Mencel za przygotowanie Grobu Pańskiego i Ciemnicy;
- dziękuję za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz kolejnym 40 rodzinom za złożone ofiary na daninę diecezjalną i potrzeby naszego kościoła;
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).  W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o powodach do radości, które daje nam Wielkanoc, a o których na co dzień zdarza nam się zapomnieć.

PROBOSZCZ

stat4u