Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na V Niedzielę Wielkiego Postu – 18.03.2018 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele jutro w poniedziałek 19 marca: ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
3. W poniedziałek przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza św. w naszym kościele o godz. 19.00, w Solcu Nowym o 17.30. Podczas Mszy św. odmówimy Akt zawierzenia św. Józefowi Archidiecezji Poznańskiej.

4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek po Mszy św. o godz. 18.30.
5. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czwartek po Mszy św.
6. Parafialna Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 23 marca o godz. 19.00. Początek przy kościele, dalej pójdziemy ul. Górną, Polną i zakończymy przy kościele. Proszę zabrać ze sobą świece lub znicze. Do poszczególnych stacji będziemy nieśli duży krzyż w następującym porządku: przy I stacji – Ministranci młodsi, przy II stacji Dzieci, przy III stacji Młodzież przygotowująca się do Bierzmowania, przy IV stacji – Rada Parafialna, przy V stacji – Koło Gospodyń, przy VI stacji – Rada Sołecka, przy VII stacji – Rodzice dzieci przystępujących w tym roku do I Komunii Świętej, przy VIII stacji – Matki Różańcowe, przy IX stacji – Ojcowie Różańcowi, przy X stacji – Klub Seniora, przy XI stacji – Ministranci starsi, przy XII stacji – Chór, przy XIII stacji – Nauczyciele. Bardzo proszę Strażaków o zabezpieczenie drogi.
7. W piątek wyjątkowo Msza św. o godz. 18.30. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele.
8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.00.
9. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
10. Za tydzień Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej i rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. W niedzielę o godz. 9.30 zbierzemy się przed kościołem, tam odbędzie się poświęcenie palm i później uroczysta procesja z palmami do kościoła. Zapraszam wszystkich, a szczególnie dzieci.
11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Więcej informacji i zapisy do 8 kwietnia w zakrystii.
12. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki ustawionej na stoliku  pod chórem.
13. W sobotę zmarł śp. Piotr Drozdowski z ul. Dworcowej (miał 46 lat). Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 20 marca: o godz. 10.30 - Różaniec, o godz. 11.00 - Msza św. i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Łukasz Wróbel z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach i Kinga Honorata Budzyń z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
15. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Halinie Rozynek, Bernadecie Kaczmarek, Renacie Utrata, Bożenie Kurpisz;
● 37 Rodzinom za złożoną daninę diecezjalną i ofiary na potrzeby naszej Parafii. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby Archidiecezji i naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o św. Józefie. Żaden inny święty nie jest tak tajemniczy jak on. To utrudnia nabożeństwo do niego, ale może być też szansą…

PROBOSZCZ

stat4u