Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11.03.2018 r.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną i przedświąteczną Komunią Św. odbędą się w najbliższy piątek 16 marca od godz. 9.00.
3. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 18.30.
4. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w czwartek po Mszy św. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.

5. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 9.30.
6. Młodzież przygotowującą się do Bierzmowania zapraszam na Drogę Krzyżową i Mszę św. w piątek o godz. 18.30.
7. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni.
8. Wielkopostna Spowiedź Święta z udziałem zaproszonych kapłanów odbędzie się w naszym kościele w poniedziałek 19 marca: ● przed południem od godz. 10.00 do 11.00 ● po południu od godz. 16.00 do 17.30.
9. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. W programie m.in.: Padwa, Wenecja, Loreto, Lanciano, San Giovanni Rotondo, Monte San Angelo, Pompeje, Monte Casino, Subiaco, Rzym, Asyż. Cena 2950 PLN + 50 EURO od osoby. Więcej informacji i zapisy do 8 kwietnia w zakrystii.
10. W okresie Wielkiego Postu składamy daninę diecezjalną. Fundusze z tej daniny są przeznaczane na działalność charytatywną prowadzoną przez Caritas, na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego, Domu Księży Emerytów, Muzeum, Katedry oraz na funkcjonowanie instytucji centralnych Archidiecezji. Koperty na daninę, zostały one wyłożone pod chórem. Za dotychczas złożone ofiary na potrzeby naszej Parafii serdeczne Bóg zapłać!
11. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do puszki ustawionej na stoliku  pod chórem.
12. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Krystynie Antkowiak, Wojciechowi Piosik, Grzegorzowi Kudlińskiemu, Marii Antkowiak, Agacie Piskorskiej;
●  29 Rodzinom za złożoną daninę diecezjalną i ofiarę na potrzeby naszej Parafii.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytamy m.in. o 1050 rocznicy pierwszego biskupstwa na ziemiach polskich.

PROBOSZCZ

stat4u