1. Dzisiaj Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. pasterska we Wroniawach – dzisiaj o godz. 21.00. W Solcu Nowym, Pasterka o północy z 24 na 25 grudnia.
2. W poniedziałek I Dzień Świąt Bożego Narodzenia. Msza św. we Wroniawach o godz. 9.30, w Solcu Nowym o godz. 11.00.
3. W II Dzień Świąt Bożego Narodzenia obchodzić będziemy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msza św. jak w każdą niedzielę, czyli o godz. 9.30. Tego dnia przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.

4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny. Tego dnia przypada także tradycyjny Sylwester i zakończenie roku cywilnego. Msza św. i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 9.30. W Solcu Nowym o godz. 8:00 i 11:00. Zapraszam do wspólnego dziękczynienia za kończący się rok.
5. W piątek zmarła śp. Pelagia Antkowiak z ul. Górnej we Wroniawach (przeżyła 93 lata). Jej pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 grudnia: Msza św. o godz. 12.00 i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Różaniec w intencji zmarłej w kościele we Wroniawach w niedzielę, poniedziałek i wtorek o godz. 9.00, w środę o godz. 18.00 i czwartek o godz. 11.30. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
6. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę sali parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „FOTi”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Agnieszce Biniak, Roksanie Magnisiak, Kindze Wierzbickiej, Mirosławie Wierzbickiej;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 3.614,19 zł. Serdeczne Bóg zapłać!;
8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (6 zł), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o historii Bożego Narodzenia, kulcie Dzieciątka Jezus i proponowanych zmianach w „Ojcze nasz”. Do gazety dołączona jest książeczka: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień stycznia”.
9. W zakrystii można nabywać jeszcze opłatki wigilijne.