1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Roraty we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 19.00.
3. Biuro Parafialne czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. Przedświąteczne odwiedziny chorych we wtorek 12 grudnia od godz. 8.00.

5. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w piątek 15 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30. Podobnie jak w ubiegłe lata bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
6. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
7. W przyszłą niedzielę przed kościołem młodzież z naszej Parafii rozprowadzać będzie wykonane przez siebie ozdoby świąteczne. Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na letni wyjazd dla młodzieży.
8. Do przyszłej niedzieli włącznie można przynosić do kościoła produkty spożywcze i środki czystości dla najbardziej potrzebujących. Za już ofiarowane rzeczy serdeczne Bóg zapłać!
9. W czasie Adwentu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiamy w piątki o godz. 18.45.
10. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 11 do 15 grudnia, codziennie o godz. 19.00.
11. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 27 stycznia 2018r. na Sali wiejskiej we Wroniawach. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 170 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na budowę sali parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „FOTi”. Zapisy i wpłaty w sklepie u Pana Wieczorka we Wroniawach przy ul. Nowej.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Jóźwiak, Paulinie Żok, Mirosławie Gonda, Marii Walkowiak;
● dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej we Wroniawach za udostępnienie sali gimnastycznej na ministrancki turniej piłki nożnej i panu Leszkowi Rubachowi za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu tego wydarzenia;
● za ofiary złożone na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 152 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).
14.  W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne (Mała świeca – 6 zł).