Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 03.12.2017 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość”. Przed kościołem zbieramy ofiary na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: we wtorek i czwartek o godz. 18.30 oraz w piątek o 19.00. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „Strażnik Skarbów”. Pomysł na tegoroczne roraty dał papież Franciszek ogłaszając rok św. Józefa. Uczestnicy rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię życia św. Józefa.

3. Biuro Parafialne czynne będzie tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
4. W I czwartek miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.
5. W piątek 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.
6. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
7. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się we wtorek 12 grudnia od godz. 8.00.
8. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
9. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 17 grudnia włącznie.
10. W czasie Adwentu Nowennę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawiać będziemy w piątki o godz. 18.45.
11. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 11 do 15 grudnia, codziennie o godz. 19.00.
12. W piątek zmarł śp. Tomasz Waszkowiak z ul. Spokojnej (przeżył 56 lat). Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele we wtorek 5 grudnia o godz. 11.00, po niej pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Różaniec w intencji zmarłego odmawiać będziemy w niedzielę i poniedziałek o godz. 18.00 oraz we wtorek o godz. 10.30. Módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
13. Serdecznie dziękuję:
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Karolinie Piskorskiej, Joannie Reimann, Hannie Skrzypczak, Natalii Bździak.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) oraz „Mały Przewodnik Katolicki” (8,90 zł), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł); lampiony adwentowe (4 zł).
15.  W zakrystii można nabywać Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki wigilijne (Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł).  

PROBOSZCZ

stat4u