1. Obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąc kolejny rok liturgiczny w Kościele.
2. Biuro Parafialne będzie czynne we wtorek i czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
3. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej odbędzie się w środę 29 listopada o godz. 19.00 na probostwie w Solcu Nowym.

4. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
6. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
7. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 17 grudnia włącznie.
8. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., oraz w czwartek od godz. 18.00 do 18.30 i w piątek od godz. 14.30 – 15.30 (w piątek na zakończenie Spowiedzi Komunia św. wynagradzająca).
9. W najbliższym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych.
10. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się we wtorek 12 grudnia od godz. 8.00.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Hanyż, Małgorzacie Rychłej, Stefanii Urbańskiej, Alinie Weiss;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.921,60 zł.
● za ofiary zebrane przed kościołem na potrzeby naszego chóru „ICHTYS”. Zebraliśmy 1.102,78 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). Do „Przewodnika Katolickiego” dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień grudnia”. W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o programie 12 Kroków, który pomaga zmierzyć się z trudnościami: alkoholizmem, traumami z dzieciństwa, kryzysem małżeńskim, brakiem poczucia własnej wartości.
13. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Od przyszłej niedzieli będą także do nabycia opłatki wigilijne.