1. "Kto zamierza kochać tak, jak kochał Jezus, powinien postępować zgodnie z Jego przykładem, i to przede wszystkim wtedy, kiedy jest wezwany do okazania miłości ubogim” - napisał w swoim orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek. W tym roku po raz pierwszy w dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Ubogich pod hasłem „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Dzień ten ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych, samotnych, w wielu przypadkach żyjących także obok nas. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, a także w miarę możliwości starajmy się pomóc poprzez konkretną posługę wobec nich.
2. Od dziesięciu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem niedzielne i świąteczne liturgie. Pani Małgorzacie Schӧnfeld, opiekującej się chórem od momentu powstaniu oraz byłym i obecnym członkom zespołu bardzo dziękuję za Wasza obecność w życiu parafii i życzę wielu łask Bożych oraz kolejnych jubileuszy. Jak mawiał św. Augustyn: „Śpiewajcie głosem, śpiewajcie sercem, śpiewajcie ustami, śpiewajcie swoim życiem”. Po Mszach przed kościołem tradycyjnie zbieramy dzisiaj ofiary na potrzeby chóru.

3. Dzisiaj przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele jest przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
4. Od poniedziałku do czwartku będę przebywał na badaniach w szpitalu. W czasie mojej nieobecności będą mnie zastępować Ojcowie Oblaci z Obry. We wszelkich nagłych wypadkach proszę kontaktować się z ks. prob. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr telefonu 68 384 33 24). W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
5. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 19.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
7. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Można je składać jeszcze dzisiaj do koszyczka ustawionego przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ewie Wita, Ewie Kliks, Bernadecie Waszkowiak, Justynie Ratajskiej;
● bardzo dziękuję za ofiary złożone na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy prze kościołem 332,60 zł. Bóg zapłać!
9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). W zakrystii można nabyć książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii” (cena 10 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym, dlaczego papież Franciszek ustanowił Światowy Dzień Ubogich i jak go obchodzić.