1. Dzisiejsza niedziela jest w całej Polsce obchodzona jako IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest poświęcony sytuacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Chciejmy wspierać prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i materialnym darem. Przed kościołem zbieramy do puszek ofiary na ten cel.
2. Pierwsze spotkanie przygotowujące do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży z VII klasy Szkoły Podstawowej i II klasy Gimnazjum odbędzie się we wtorek 14 listopada po Mszy św. o godz. 18.30.
3. W czwartek 16 listopada zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 18.30. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa.

4. Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy św. o godz. 19.00. Intencje do wspólnej modlitwy można składać w piątek przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
6. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Można je składać do przyszłej niedzieli włącznie do koszyczka ustawionego przy obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej.
7. Od dziesięciu już lat istnieje w naszej parafii młodzieżowy chór ICHTHYS, ubogacający swoim śpiewem niedzielne i świąteczne liturgie. W związku z tym, modlić się będziemy w ich intencji w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.00. Nie będzie zatem Mszy św. o godz. 9.30. Po Mszy w sobotę i niedzielę, przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby zespołu. Msze św. w Solcu Nowym o godz. 8.00 i 9.30.
8. Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, a zatem składka zbierana w kościele będzie przeznaczona na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
● za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Ilonie Basiuk, Ewie Mencel, Natalii Wieczorek, Joannie Frąckowiak;
● bardzo dziękuję tym Parafianom, którzy w minionym czasie dbali o utrzymanie kwiatów w otoczeniu naszego kościoła.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). W zakrystii można nabyć książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii” (cena 10 zł). W „Przewodniku Katolickim” przeczytać możemy m.in. o tym, jak się przekonać do wolnych od handlu niedziel.