1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VII Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w tej intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
2. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.30.
3. Próby dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania, odbędą się w najbliższym tygodniu we wtorek o godz. 19.30 oraz w czwartek o godz. 19.00.

4. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko we wtorek od godz. 19.00 do 19.30.
5. W najbliższą środę 13 września, dodatkowo Msza św. o godz. 18.30 z racji kolejnego nabożeństwa fatimskiego. O godz. 18.00 odmówimy w kościele Różaniec Święty w intencji nawrócenia grzeszników i pokoju na świecie; o godz. 18.30 Msza św. i po jej zakończeniu procesja fatimska z figurką Matki Bożej. Bardzo proszę przynieść ze sobą świece. Uwaga! Tym razem wyjątkowo Msza św. o godz. 18.30 z uwagi na trwające w naszym dekanacie wizytacje ks. Biskupa.
6. W czwartek przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
7. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
8. Zbiórka ministrantów odbędzie się w sobotę o godz. 10.00 w kościele.
9. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca będzie w sobotę 16 września o godz. 13.00 na probostwie.
10. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
11. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
12. Wizytacja Ks. Bp. Damiana Bryla odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września. W trakcie tej wizyty ks. Biskup m.in. chciałby się spotkać z osobami starszymi oraz chorymi podczas Mszy św., która odbędzie się o godz. 10.00 w Solcu Nowym. Po Mszy św. spotkanie z ks. Biskupem przy kawie, herbacie i placku. Z przyczyn organizacyjnych prosiłbym o informację w zakrystii, ile osób wzięłoby udział w tym spotkaniu. Więcej informacji na temat wizytacji podam w najbliższym czasie.
13. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 13 do 15 października lub od 20 do 22 października 2017 r. w Zaborówcu. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.
14. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Andrzej Tomasz Frąk, stanu wolnego z par. pw. św. Andrzeja w Śmieszkowie i Renata Ratajska, stanu wolnego z par. pw. Miłosierdzia Bożego we Wroniawach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
15. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Irenie Nowak, Katarzynie Mencel, Przemysławowi i Janowi Schӧnfeld, Teresie Szott.
16. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o ty, gdzie Matka Boża mówi po polsku – 140 lat temu w Gietrzwałdzie miały miejsce jedyne uznane przez Kościół objawienia maryjne w Polsce.