1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek po Mszy św. o godz. 18.30.
2. Msza św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi odbędzie się w poniedziałek 4 września o godz. 10.00, bezpośrednio po uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego w szkole o godz. 9.00.
3. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 9.30.

4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.00 do 18.30.
5. W piątek po Mszy św. o godz. 19.00 – Nowenna i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka pod chórem.
6. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Podczas Mszy św. o godz. 19.00 błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
7. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek o godz. 17.30 w kościele.
8. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca będzie w sobotę 16 września o godz. 13.00 na probostwie.
9. W najbliższą niedzielę 10 września 2017 roku o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Buku rozpocznie się Msza Święta podczas, której ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki dokona koronacji – na prawie diecezjalnym – cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej. Z naszej Parafii pojedzie na to wydarzenie delegacja, ale zachęcam także innych do wzięcia udziału w uroczystej koronacji.
10. Wizytacja kanoniczna księdza Biskupa Damiana Bryla odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września. W trakcie tej wizyty ks. Biskup m.in. chciałby się spotkać z osobami starszymi oraz chorymi podczas Eucharystii, która odbędzie się 27 września o godz. 10.00 w Solcu Nowym. Po Mszy św. spotkanie z ks. Biskupem przy kawie, herbacie i placku. Z przyczyn organizacyjnych prosiłbym o informację w zakrystii, ile osób wzięłoby udział w tym spotkaniu. Więcej informacji na temat wizytacji podam w najbliższym czasie.
11. W piątek zmarł śp. Józef Piosik z ul. Polnej (przeżył 70 lat). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 4 września: o godz. 12.00 – Różaniec w intencji zmarłego, o godz. 12.30 – Msza św. pogrzebowa i po niej pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jego intencji: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
12. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 13 do 15 października lub od 20 do 22 października 2017 r. w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Katarzynie Ziomek, Henryce Walkowiak, Iwonie Eichler, Danucie Flieger.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł: „Byłam z umierającymi w Kalkucie” - rozmowa z panią Teresą Rajczyk, która służyła najuboższym razem z Matka Teresą.